• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası


 13.YI
LIMIZDA, Ankara'da Mutfak Tadilatı  ve Mutfak Dolabı İmalatı hizmetlerimize, 

  Kalitesi ve Garantisiyle Devam Ediyoruz. 

 

www.mutfaktadilat.com                                                                                          ANKARA

MUTFAK DOLABI TEZGAH ALTERNATİFLERİ

MUTFAK TEZGAHI ALTERNATİFLERİ

Tezgâh seçimi yapılırken en önemli nokta sizin kullanımınıza ve zevkinize uygun seçimin yapılmasıdır. Sonuçta mutfakta kullanılan tezgâhların tamamı mutfaktaki olumsuz etkiler göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Tüm tezgâhlar kullanılma prosedürlerine uygun olarak kullanıldığı ve montajı yapıldığında aynı faydayı sağlar. 

Laminat Mutfak Banyo Tezgâhları; ekonomikliği nedeniyle tercih edilebilir. Kesinlikle hijyen açısından çok iyi bir tercihtir. Kimyasallara, şok ısıya (örneğin sıcak bir tencereyi alıp kısa süreli tezgâhı üstüne bırakmak kesinlikle tezgâha zarar vermez. Bu tezgâhların ön kısınları yuvarlatılırken 120 derece ısıya maruz kalırlar.), çizilmelere karşı çok dayanıklıdır. Bu tezgâhlarda zaman içerisinde oluşan kusur; özellikle eviye kenarı ve ek yerlerinde kullanılan yalıtımların zaman içerisinde bozularak sızdırmazlığın bozulması ile şişmeler ve patlamalar olmasıdır. Eğer çok sulu bir çalışma sekliniz varsa bu tezgâhı kullanmanızı tavsiye etmeyiz. 

Akrilik Mutfak Banyo Tezgâhları; piyasaya ilk kez Dupont Corian ile giren akrilik tezgâh seçeneğine şuan birçok yeni firma eklenmiştir. Bunlardan bazıları LG, Samsung, Policor dur. Kesinlikle hijyen olarak çok iyi bir tercihtir. Kimyasallara kısmen dayanıksız, şok ısıya (örneğin sıcak bir tencereyi alıp kısa süreli tezgâhı üstüne bırakmak kesinlikle tezgâha zarar vermez.) dayanıklıdır. Bu tezgâhların en büyük özelliği ek yeri belli etmemesidir. Ek yeri olmadığı için kullanıcısını gerçekten mutlu eder. En kötü yönü ise çabuk çizilmeleridir. Çizilme durumunda bulaşık süngerlerinin yeşil kısmı çizik üzerine sürülerek çizik giderilebilir. Eğer kesme tahtası kullanmıyor, tezgâh üzerinde kesim yapıyorsanız bu tezgâhı kullanmanızı tavsiye etmeyiz. 

Quartz Mutfak Banyo Tezgâhlar; piyasada Çimstone, Silestone olarak bilinen tezgâh malzemesidir. Tüm olumsuz etkilere karşı mukavemeti vardır. Kesinlikle çizilmez, yanmaz, leke tutmaz bir malzemedir. Tezgâh birleşim yerleri doğru bir şekilde ayarlanabilirse (ek yerinin ocak veya eviye kısmına getirilmesi gibi.) gerçekten çok sağlam ve görsel olarak hoş bir tezgâh yaratılabilir. Tek olumsuz yanı doğal tezgâh malzemelerde de olduğu gibi süpürgelik kısmının ayrı bir parça olarak kullanılmasıdır.

En yeni Mutfak Banyo Tezgâhları; piyasada Dekton olarak bilinen tezgâh malzemesidir. Ouartz tezgahlara göre çok daha üstün bir malzemedir. Tüm olumsuz etkilere karşı mukavemeti vardır. Kesinlikle çizilmez, yanmaz, leke tutmaz bir malzemedir. Tezgâh birleşim yerleri doğru bir şekilde ayarlanabilirse (ek yerinin ocak veya eviye kısmına getirilmesi gibi.) gerçekten çok sağlam ve görsel olarak hoş bir tezgâh yaratılabilir. Tek olumsuz yanı doğal tezgâh malzemelerde de olduğu gibi süpürgelik kısmının ayrı bir parça olarak kullanılmasıdır. 

Doğal Mutfak Banyo Tezgâhları; Eskiden sıklıkça kullanılan, mermer ve granit yerini yukarıdaki malzemeler bırakmıştır. Bunun nedeni; dokulu malzeme olduklarından hijyen olarak yetersiz olmaları, özellikle limon suyu teması ile bölgesel renk değişimleri sayılabilir.

Sitemize üye olarak, mutfak tezgah fiyatınızı hesaplayabilir, mutfak dolabı tezgahı ne kadar? sorusuna cevap bulabilirsiniz.
INSTAGRAM
GÜNCEL ÇALIŞMALARIMIZI TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.