• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası


 13.YI
LIMIZDA, Ankara'da Mutfak Tadilatı  ve Mutfak Dolabı İmalatı hizmetlerimize, 

  Kalitesi ve Garantisiyle Devam Ediyoruz. 

 

www.mutfaktadilat.com                                                                                          ANKARA

MUTFAĞIN MİMARİ YAPISINA GÖRE CAGGA MUTFAK MODELLERİ

CAGG mutfak

Tasarım Özellikleri: Mutfaktaki dolap ve tezgah kullanım alanları parçalanmıştır. Ocak, eviye veya oturum alanı olarak bu parçalanma yapılabilir. Mutfağın ortasında konumlandırılmış ünitede, ayrıca oturum (yemek masası)  amaçlı kullanımda vardır.

Karakteristik Özellikleri: CAGGA'ya özel kalınlaştırma ve aydınlatma detaylarına ilave olarak, kullanılan davlumbazın mutfak mobilyasından yapılması.

Mekan Gereksinimi: CAGG mutfak modeli için toplam mutfak alanı olarak, minimum  15m2 kare veya kareye yakın dikdörtgen bir alana ihtiyaç vardır.

 

BENN mutfak

Tasarım Özellikleri: Ocak ve eviye aynı tezgahta olmak üzere, ocak ve eviye arasında yer alan hazırlık tezgahı büyük tutulmuştur.

Karakteristik Özellikleri: CAGGA'ya özel kulplu veya kulpsuz ve asma alt ve özel aydınlatma detaylı üst dolaplar. Mutfağın alt çekmecelerini elinizi kullanmadan açma imkanı. Bulaşık makinesinin yüksek konumlandırılarak, kullanım kolaylığı sağlanması. Üst ve alt dolapların sağ veya sol kısımda boy dolaplar ile birleştirilmesi.

Mekan Gereksinimi: BENN mutfak modeli genel olarak dikdörtgen alanlarda rahatlıkla kullanılabilir.


MOOD mutfak

Tasarım Özellikleri: Ocak ve eviye aynı tezgahta olmak üzere, ocak ve eviye arasında yer alan hazırlık tezgahı olabilecek en büyük mesafededir. Hazırlık tezgahının büyük tutulmasına rağmen, kullanıcı mutfağın ortasında iş yaparken; ocak, eviye, hazırlık tezgahına her zaman kendisine yakın olduğu için, çalışırken çok rahattır. MOOD modelinde, duvarda davlumbaz kullanılmadığı için üst dolap alanını daha fazladır. Bu nedenlerden dolayı MOOD mutfak, mutfak alanı müsaitse mutlaka düşünülecek ilk tercih olmalıdır.

Karakteristik Özellikleri: CAGGA'ya özel kulplu veya kulpsuz özel aydınlatma detaylı üst dolaplar. 2014 yılında üretilmeye başlanılan, özel CAGGA gönye burun detaylı ve basınca kendiliğinden yukarı açılabilen tek parçalı üst dolap. Çoğunlukla üst dolap arka duvarında ışıklı tezgah alanı ve niş.

Mekan Gereksinimi: MOOD mutfak modeli için toplam mutfak alanı olarak, minimum 12m2 kare veya kareye yakın dikdörtgen bir alana  ihtiyaç vardır.


CAZZ mutfak

Tasarım Özellikleri: Ocak ve eviye aynı veya ayrı tezgahlarda olmak üzere hazırlık tezgahına büyük alanlar yaratılmıştır. Özellikle mutfak iki parça gibi düşünülerek tasarım yapılmıştır. Boy dolaplar bir bölümde, ocak ve eviye aynı tezgahta  veya Boy dolaplar her iki tezgaha dağıtılmış ve ocak ve eviye farklı tezgahlardadır.

Karakteristik Özellikleri: CAGGA'ya özel kulplu veya kulpsuz ve asma alt ve özel aydınlatma detaylı üst dolaplar. Mutfağın alt çekmecelerini elinizi kullanmadan açma imkanı. Bulaşık makinesinin yüksek konumlandırılarak, kullanım kolaylığı sağlanması., açılır veya sabit bir masanın mutfak duvarına sabitlenmesi.

Mekan Gereksinimi: CAZZ mutfak modeli genel olarak dikdörtgen veya kareye yakın dikdörtgen alanlarda rahatlıkla kullanılabilir.


TUAL mutfak

Tasarım Özellikleri: Ocak ve eviye aynı tezgahta olup, boy dolaplar genellikle farklı bir duvardadır. Hazırlık tezgahı yeterince büyüktür.

Karakteristik Özellikleri: Özellikle tadilat düşünülmeyen evler için geliştirilmiştir. TUAL mutfağın en farklı karakteristik özelliği,  CAGGA'ya özel kulplu veya kulpsuz özel aydınlatma detaylı üst dolaplarının derinliğinin 48cm. olmasıdır.  Tasarım yapılırken, ledli ahşap pano ile duvar şişirilir ve derin üst dolabın duvara sağlam bir şekilde monte edilmesini sağlayan CAGGA'ya  özel aparatlar gizlenir, gerekli tüm tesisat kırım yapmadan hazırlanabilir. Tezgah arası malzeme için genellikle bronz ayna kullanılır.

Mekan Gereksinimi: TUAL mutfak modeli , genel olarak birçok mutfak alanında rahatlıkla kullanılabilir.


WIND mutfak

Tasarım Özellikleri: CAGGA'nın tüm modellerinin ortak kullanıldığı tek mutfak yerleşimidir.

Karakteristik Özellikleri:  Tezgah arasına cam açılarak, ışığın tezgaha direk gelmesi sağlanmıştır.

Mekan Gereksinimi: WIND mutfak özellikle bahçe katları, villalar da tercih edilmelidir.


PRAY mutfak

Tasarım Özellikleri: Ocak ve eviye ayrı tezgahlarda olup, boy dolaplar genellikle dengeli bir şekilde mekanda dağıtılmıştır. Hazırlık tezgahları kesin olarak ikiye bölünmüş ve yeterince büyüktür.

Karakteristik Özellikleri:  Ocak tercihi olarak domino ocak kullanılabilir. CAGGA'ya özel, kulplu veya kulpsuz alt dolap derinliği 35 cm. kadar düşürülebilinir. Ocak modülü yanlarına monte edilen boy dolaplarla daha çok büfe görünümü olan bir mutfaktır. Genellikle ince uzun mekanlarda, iki taraflı mutfak yerleşimi yapılamayan, hatta çok kullanışsız olduğu düşünülen mutfak hacimleri için hazırlanmış bir CAGGA tasarımıdır.

Mekan Gereksinimi: Özellikle ince ve uzun kullanışsız mutfaklar  dışında, tüm mutfak tiplerinde rahatlıkla kullanılabilir.


RETRO mutfak

Tasarım Özellikleri: CAGGA'nın tüm modellerinin klasik kapaklarla kullanıldığı mutfak yerleşimlerinin genel adıdır.

Karakteristik Özellikleri: Tüm CAGGA özel birleşim detaylarına ilave olarak, modüller arasına yerleştirilen tampon parçalarla klasik görünün pekiştirilmiştir.

Mekan Gereksinimi: Diğer CAGGA model yerleşim fikirlerinin uygulanabildiği tüm mekanlar.  


LUXURY mutfak

Tasarım Özellikleri: CAGGA'nın modern ve  klasik kapakların kullanıldığı mutfak yerleşimlerinin genel adıdır.

Karakteristik Özellikleri: Modern mutfaklardaki asma dolap mantığı, luxury mutfakta yerini lükens ayaklara bırakır. Luxury'de ada mutfak anlayışı, yuvarlak klasik ayaklı bir masa ile kusursuz birleştirilmiştir.

Mekan Gereksinimi: Diğer CAGGA model yerleşim fikirlerinin uygulanabildiği tüm mekanlar.  


İLGİLİ KONULAR


ADA MUTFAK DOLABI MODELLERİ

YARIMADA MUTFAK DOLABI MODELLERİ

KLASİK MUTFAK DOLABI MODELLERİ

KULPSUZ VE BAZASIZ MUTFAK DOLABI MODELLERİ

YEMEK MASALI MUTFAK DOLABI MODELLERİ

TADİLAT GEREKTİRMEYEN MUTFAK DOLABI MODELLERİ

BAHÇE KATI VE VİLLA MUTFAK DOLABI MODELLERİ

OCAK VE EVİYENİN FARKLI TEZGAHLARDA OLDUĞU MUTFAK DOLABI MODELLERİ

 

INSTAGRAM
GÜNCEL ÇALIŞMALARIMIZI TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.