• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası


 13.YI
LIMIZDA, Ankara'da Mutfak Tadilatı  ve Mutfak Dolabı İmalatı hizmetlerimize, 

  Kalitesi ve Garantisiyle Devam Ediyoruz. 

 

www.mutfaktadilat.com                                                                                          ANKARA

MUTFAK DOLABI MODELLERİ

MUTFAK DOLABI MODELLERİ
Mutfak dolapları yapılma şekline ve tarzına göre isimlendirilir. Esasen bu noktada çoğu kez tam olarak mutfağınız için isteğinizi anlatmakta bile zorluk çekebilirsiniz.

Genel Olarak Mutfak dolapları;

Tarzına göre; Modern Mutfak dolabı, Klasik Mutfak dolabı, Luxury Mutfak dolabı olarak üçe,

Alt dolap yapısına göre;  Asma dolaplı yani Bazasız, ayaksız muttfak dolabı ve Bazalı mutfak dolabı olmak üzere ikiye

Kulp yapısına göre; Kulplu mutfak dolabı, kulpsuz ve gövdeden kulplu mutfak dolabı olmak üzere üçe ayrılırlar.

 

Modern Mutfaklar, çoğunlukla düz formlu olduğu için, temizliği kolay olduğundan tercih edilirler. Kapak seçeneği olarak, Suntalam, Mdflam, Akrilik, PVC ve Lake kapak seçenekleri vardır. Kullanılan kapak seçeneğine göre, Suntalam Kapaklı Mutfak Dolabı, MDF Kapaklı Mutfak Dolabı, Akrilik Kapaklı Mutfak Dolabı, PVC (membran) / Balon Pres Kapaklı Mutfak Dolabı ve Lake Kapaklı Mutfak Dolabı olarak isimlendirilir.

Klasik Mutfaklar, eğrisel formlu kapaklara ilave olarak, mutfak tacı, modül aralarında kullanılan kalınlaştırmalar ile istenilen tarz daha da vurgulandığında daha kıymetli bir görsele kavuşur. Klasik mutfak dolaplarının  en önemli özelliği, zamanla eskidikçe daha da güzelleşmesidir. Bir çok parçadan oluştuğu için temizlikleri zor olmasına rağmen, görsel kalitesinin yüksek olması nedeni ile tercih edilir. Gerçek anlamda bu klasik mutfak dolabı kapaklarında, Mat Lake, Mat Lake Eskitme Boyalı veya Mat Lake Patineli uygulamalar kullanıldığı taktirde daha iyi sonuç alınır. Eğer Masif Kapak üzerine bu tarz boya işlemleri yapılırsa gerçek klasik bir mutfağa ulaşılır. Genellikle fiyat olarak, modern mutfaklara göre daha pahalıdırlar. Ekonomik olarak Klasik bir mutfak görseli isteniyorsa, PVC (membran) Kapak kullanılarak benzer bir görsele ulaşılabilinir. Kullanılan kapak seçeneğine göre, Lake Kapaklı Klasik Mutfak Dolabı, Eskitme Kapaklı Klasik Mutfak Dolabı, PVC (membran) Kapaklı Klasik Mutfak Dolabı,  olarak isimlendirilir.

Luxury / Vintage Mutfaklar, klasik mutfak modellerinde Parlak Lake uygulamalar kullanılarak yapılır. Genellikle modern ve klasik hatlar içermesi istenir. Genellikle fiyat olarak en üst segmentdeki mutfaklardır.

Kulp, genellikle tüm tarzlarda kullanılırlar. Klasik mutfaklarda porselen kulplar tercih edilebilir. Ucuz görselli kulplar her zaman için mutfak dolabı görselini bozar. Bu nedenle kulp seçilirken çok dikkatli olunması gerekmektedir.

Kulpsuz mutfak dolapları,  özellikle modern mutfaklarda tercih edilen bir yaklaşımdır. Kulpsuz bir görsele farklı aksesuar seçenekleri ile ulaşılabilir. En ucuz çözümlere, basmatik denilen kapak menteşe sistemi ve çekmece sistemleri ile ulaşılabilinir. Mutfak gövdesinde oluşturulan detay çözümlerine ilave olarak kullanılan aksesuar seçimleri daha kıymetlidir.

Bu sayfamızda anlatmaya çalıştığımız tüm mutfak modelleri için görsellere www.cagga.com.tr adresimizden ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ KONULAR


ADA MUTFAK DOLABI MODELLERİ

YARIMADA MUTFAK DOLABI MODELLERİ

KLASİK MUTFAK DOLABI MODELLERİ

KULPSUZ VE BAZASIZ MUTFAK DOLABI MODELLERİ

YEMEK MASALI MUTFAK DOLABI MODELLERİ

TADİLAT GEREKTİRMEYEN MUTFAK DOLABI MODELLERİ

BAHÇE KATI VE VİLLA MUTFAK DOLABI MODELLERİ

OCAK VE EVİYENİN FARKLI TEZGAHLARDA OLDUĞU MUTFAK DOLABI MODELLERİ

 

INSTAGRAM
GÜNCEL ÇALIŞMALARIMIZI TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.